info@eimzadanismanlik.com

Eshs Olmak İçi̇n Hangi̇ Özelli̇kleri̇ Sağlamak Gereki̇r?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
14 Temmuz 2021, Çarşamba
ESHS Olmak İçin Hangi Özellikleri Sağlamak Gerekir?
ESHS Olmak İçin Hangi Özellikleri Sağlamak Gerekir?
ESHS Olmak İçin Hangi Özellikleri Sağlamak Gerekir?

ESHS Olmak İçin Hangi Özellikleri Sağlamak Gerekir?

ESHS olmak için istenen özellikleri taşımanız gerekir. Bu özellikler, ESHS görevlilerinde olması gereken önemli konulardır. ESHS olmak için olmanız için, Elektronik imza Kanuna göre hareket etmeniz gerekir. Bunun içinde sorumlulukların güvenli bir şekilde sürdürülmesine dikkat edilmesi istenir. Ürün ve sistemlerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamalıdır. Olası sertifika taklitlerinin tespit edilmesi ve taklitlerin kullanılabilirliğinin önlenmesi gerekir. Bilgi ve İletişim Kurumunu, her konuda bilgilendirmesi gerekir. Bilgi ve İletişim kurumuna yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmış olacaktır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim kurumu, yapacakları incelemeler neticesinde ESHS için yeterli olup olmadığına karar verir.

Bildirim şartlarının aksaklık olmadan, eksiksiz şekilde tamamlanması halinde 2 ay sonra faaliyete geçebilecek bir yetkiye sahip olur.

Elektronik Hizmet Sağlayıcısı Nasıl Olunur?

Elektronik hizmet sağlayıcısı olmak için yetki ve denetim yapma becerisine sahip olmanız gerekir. Burada Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından istenecek olan tüm özelliklerin yerine getirilmesi sağlanmalıdır. Yüksek güvenlik gerekleri, istenen sistemli bir alt yapının oluşturulması sonucunda ESHS olarak görevinizi icra edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın
UA-143383028-1